Ősszel virágzik.
„Azoknak, akik állandóan társaságot keresnek, mivel roppant fontosnak tartják azt, hogy problémáikat másokkal megvitassák. A hallgató személye nem igazán fontos számukra. A hosszabb - rövidebb ideig tartó magány nagyon boldogtalanná teszi őket.” (A Tizenkét Gyógyító és más orvosságok)
BACH: Ők azok, akik éhesek a meghallgatásra, beszédesek, kényszeresen megtárgyalják ügyeiket mindenkivel, nem tudnak egyedül maradni, félénk emberek, akik szimpátiát keresnek és mások energiáiból élnek, nagyon fárasztóak. Én - központúak, túlzottan elfoglaltak saját életükkel és problémáikkal. Felismerhetők a folyamatos fecsegésről, közel lépnek hozzád, nehéz tőlük megszabadulni, nem mutatnak érdeklődést mások iránt, rossz hallgatók, hipochonderek (a figyelemfelkeltés érdekében). Az érdeklődés középpontjában kell, hogy álljon, az „igényes kisgyerek”.
Az eszenciára a legnagyobb szüksége annak van, aki sérelmeit, érzelmeit nehezen fejezi ki, akit túlságosan lefoglal az önmagával való törődés, a munkájába való menekülés, ahol tud bizonyítani és az újabb sikereiről és eredményeiről beszélni. Sokszor a környezetének ez azért sok, mert csak egyoldalú az ember gondolati iránya és tárgya, így lassan elszigeteli magát másoktól, amiből a magánya adódik.
„A SEGíTSÉGRE SZORULÓ KISGYERMEKTŐL… A MEGÉRTŐ FELNŐTTIG”
Hangafű az önteltség és az érvényesülési vágy ellenszere. Segíti a természetes önértékelés kialakulását és a kisebbrendűségi érzés lebontását. Erősíti a másokat érvényesülni hagyás és az elfogadás képességét. A hencegés és a szerénytelenség ellen hat. Különleges indikációja a hangoskodó szószátyárkodás. Megaláztatás következtében kialakuló betegségek esetén is érdemes használni.
Megerősítések
„BIZTONSÁGBAN ÉRZEM MAGAM”
„MINDENT MEGKAPOK, AMIRE SZÜKSÉGEM VAN”
„GONDOZOK ÉS ÁPOLOK”